Проходить операція "Новорічна ялинка-2020"

Ялинка – традиційна окраса новорічних свят. Однак вирубка зелених красунь призвела до необхідності посилення їх охорони, особливо перед святами.

Саме тому щороку у передноворічний період Державна екологічна інспекція у Запорізькій області проводить операцію «Новорічна ялинка». Метою акції є посилення державного контролю за охороною хвойних насаджень від незаконних рубок.

Акція триває з грудня 2019 по січень 2020 року.

Для реалізації заходів з попередження порушень природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок залучено представників територіальних органів ГУНП в Запорізькій області, державної лісової охорони. Особлива увага державними інспекторами під час проведення заходів державного контролю звертається на перевірки ділянок цінних хвойних порід, лісових масивів, які примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць, місць реалізації хвойних насаджень, а також територій і об’єктів природно-заповідного фонду. До заходів залучено громадських інспекторів з охорони довкілля Запорізької області.

Відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна рубка дерев тягне за собою накладання штрафу у розмірі 510-1020 грн. на громадян і відповідно на посадових осіб 1700-5100 грн. Крім цього, розраховується заподіяна шкода за кожне вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення