УВАГА! Важливе повідомлення

Важливе повідомлення!

До Державної екологічної інспекції у Запорізькій області з початку 2020 року, регулярно надходять листи про забруднення атмосферного повітря, що містять інформацію про результати досліджень атмосферного повітря під факелом викидів промпідприємств у житловій забудові м. Запоріжжя по фактам перевищень гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у тому числі мобільною лабораторією моніторингу довкілля (МЛМД). За змістом, інформація надсилається  Інспекції для «прийняття заходів». 

За результатами розгляду, Інспекція в межах повноважень повідомляє наступне.

Статтею 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (зі змінами) визначено вичерпний перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання. Так, підставою для здійснення позапланового заходу зокрема є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється. 

Листи ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України» не є підставою для здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю).

Відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію у Запорізькій області затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 22.11.2018 № 249, Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням  вимог природоохоронного законодавства з питань, що належать до її компетенції. Заходи державного нагляду (контролю) здійснюються шляхом проведення планових та позапланових перевірок та, в тому числі, із застосуванням інструментально-лабораторного контролю для визначення показників складу та властивостей викидів стаціонарних джерел.

Проведення оперативно-розшукових, слідчих дій з метою встановлення суб’єкта господарювання, який може являтись порушником природоохоронного законодавства та діяльність якого призводить до перевищень гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин у атмосферному повітря м. Запоріжжя знаходиться поза межами компетенції Інспекції.

Інформація про результати досліджень атмосферного повітря під факелом викидів промпідприємств у житловій забудові м. Запоріжжя по фактам перевищень гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у тому числі мобільною лабораторією моніторингу довкілля (МЛМД) викладена у листах ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України» приймається до відома та використовується при підготовці заходів державного нагляду (контролю) на відповідній території.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення