За забруднення землі підприємству пред'явлено збитків на суму 111 тисяч гривень

Державними інспекторами Інспекції здійснено виїзд для перевірки тверджень зазначених у звернення гр. Чмара Ю.В. щодо встановлення факту забруднення земельної ділянки внаслідок витікання рідини з через отвори в паркані ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат» на зелену зону.

Під час обстеження території відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції було проведено відбір проб вмісту забруднюючих речовин в ґрунтах. Проби відібрано на земельній ділянці, що межує безпосередньо із земельною ділянкою, що перебуває у користуванні ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат».

За результатами вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів встановлено наднормативний вміст забруднюючих речовин, що є порушенням статей 35, 45, 46 Закону України «Про охорону земель», статті 96 Земельного Кодексу України.

Відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.10.1997 №171 (зі змінами), розраховано збитки на суму 111 тисяч 445 гривень 29 коп.

На зазначену суму ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат» пред’явлено претензію для добровільної сплати збитків, завданих довкіллю.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення